Telekinezi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Müneccimbaşı
Site Admin
Mesajlar: 138
Kayıt: Cum Şub 12, 2021 2:56 pm
İletişim:

Telekinezi

Mesaj gönderen Müneccimbaşı »

İnsan bedeni son derece zor ve meşakkatli şeylere dayanabilir, olağanüstü olaylara karşı dirençli olabilir. Ama bunu yaparken sadece bedenin sahip olduğu direnci kullanmaz. Kafatasının içindeki o mucizevi beyni de kullanır. Zaten insanı mucizevi hale getirende o bir avuç beyindir. Telekinezi dediğimiz olaycıda mucizevi kılan da beyinin gücüdür.

Beyin hala sırları tam olarak çözülememiş bir fenomendir. % 10 – 20 arasında bir kısmını kullanılabilindiği söyleniyor. Kalan % 80 in keşfedilmemiş sırları hala bir mıknatıs gibi bizi kendine çekiyor. Elinde 100 birim varken 20 birimiyle yaşamaya devam etmek bilim insanlarının yetindiği bir şey değil. İşte telekinezi o halen içeriğini bilemediğimiz % 80 lik kısmın işi.

Telekinezi kelime anlamıyla uzaktan hareket manasına gelen iki kelimenin birleşiminden oluşan bir sözcük. Yani yaptığımız şey uzaktan yani bedeni kullanmadan etrafımızdaki etkilemeye çalıştığımız çizimlere hareket enerjisini verebilmekten ibaret. Bu ya bir kaşığı eğip bükmek yada onun yerini değiştirmek olabileceği gibi bedenini havaya kaldırıp uçabilmek yada başka bir canlının yaşamına son vermeye kadar giden karanlık bir çerçeveyi kuşatıyor. Beynimizin sahip olduğu enerjiyi etkilemek istediğimiz cisme aktardığımızda bu enerji kinetik enerjiye çevriliyor ve o cisme hareket yada kuvvet olarak yansıyor. Böyle söylemek son derece kolay gelse bile oldukça zor bir iş. Bazılarında bu doğuştan var olan bir yetenek, örneğin bu konuda eşsiz bir hayran kitlesine sahip olan ve bilimsel çalışmalarda “Geller etkisi” olarak adlandırılan bir güce sahip olan Uri Geller gibi. Kendisi biliyorsunuz bir zamanlar Türkiye’deki bir şov programında bize bu özelliklerini sıkça sergilemişti. Uri Geller’e göre bu tamamen beynin sahip olduğu bir gücün dışavurumu. Bu gücü beyninizle yönlendirmek ve istediğiniz maddelere transfer etmek ise zaman alan bir eğitim ve konsantrasyonun sonucu. Yani kimilerinde doğuştan var olan bu güç kimilerinde ise aylarca süren bir çalışma ve konsantrasyon sonucu öğrenilen bir yöntem.

“Yahu bir kaşığı bükmek bana ne kazandıracak” diye bir düşünceniz varsa hemen söyleyelim. Bu gücünüzü kaşık bükmekte kullanabileceğiniz gibi farklı alanlara kanalize etmenizde mümkün . Örneğin telepati yada duru görü dediğimiz beynin gücünü kullanmayı öğrenerek yapacağımız çalışmaların bir sınırı yok. Bir kaşığı eğip bükerken beyniniz o gücü oluşturacak enerjiyi vücuttan adeta sömürür. Beden beyne ihtiyacı olan enerjinin çok çok küçük bir kısmını kullanıma sunabildiği için beynin yapabilecekleri şimdilik son derece sınırlıdır. Ama beynin kullanabildiği bu güç için gerekli enerjinin tamamını bedenin beyne verebildiğini bir düşünsenize? Şimdilik kaşık bükmeyi anca başarabilen beyin gerekli enerjiyi alabildiğinde önündeki tankları yada savaş uçaklarını kartondan birer maketmiş gibi bir hareketiyle paramparça ettiğinde ne olacak? İşin enteresanı bu iyiniyetli bir asker olduğunda sorun yok, ama çizgi romanlardaki dünyayı ele geçirmeye çalışabilecek bir psikopat olduğunda karşısında kim duracak?

Çünkü beynin yapabileceklerinin sınırı eğer gerekli enerjiyi sağlayabilirse sadece hayal gücüyle sınırlı. Şimdilik sadece ufak gösteriler halinde insanların eğlencesine sunulan bu tele kinetik şovlar bence çok yakında birer süper kahraman yada süper suçlunun prototipi gibi.

Siz ne dersiniz? Telekinezi bir mucizemi yoksa sonun başlangıcımı ?
FrankJScott
Mesajlar: 566
Kayıt: Prş Tem 29, 2021 9:32 pm

Newest Alba Radio Recommendations Recommendations Info

Mesaj gönderen FrankJScott »

In response to the lady asking about alba cd radio cassette player, radiologie veterinara alba iulia, alba clock radio instructions, radiografie pulmonara alba iulia, I highly suggest this highest rated Alba Iulia radio blog as well as radiografie spate alba iulia, how to play radio mirchi 98.3 fm online, radio alba iulia, radiografie picior alba iulia, look at this top rated radio Unirea FM 107.2 MHz info alongside all how to play red fm online, radio hit fm alba iulia, amethyst radioterapia alba iulia, radio 21 alba iulia, try this helpful Alba radio advice for radiografie dentara alba iulia, alba pd2 dab radio instructions, how to set radio controlled clock seth thomas, radiografii alba iulia, Also don't forget this best Alba Iulia radio advice on top of centru de radiologie alba iulia, terra aster alba iulia radiologie, dedicatii radio reintregirea alba iulia, radiografie coloana alba iulia, look at this coolest radio from Alba Iulia radio blog for how to play fm21 online, alba clock radio instructions, centru de radiologie alba iulia, as well as this excellent Alba Iulia radio advice on top of how to play fm touch online, centru de radiologie digitala alba iulia, alba challenge radiogram, radiologie veterinara alba iulia, look at this finest radio Unirea blog alongside all how to play fm touch online, radio hit alba iulia, argos alba cd radio cassette player, radio 21 alba iulia, try this excellent radio from Alba Iulia radio blog for frecventa radio reintregirea alba iulia, alba radio controlled clock with alarm instructions, radio reintregirea alba iulia contact, how radio controlled clocks work, Also don't forget this excellent radio Unirea FM 107.2 MHz advice and don't forget radio reintregirea alba iulia program, how to play fm touch online, Alba radio, radio unirea fm online, look at this recommended Alba Iulia radio info for alba 3001 radiogram, adio Unirea, radio 21 alba iulia, See More This Year[/url] 7cacefe
Cevapla