Büyü Belirtileri Nelerdir?

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Müneccimbaşı
Site Admin
Mesajlar: 138
Kayıt: Cum Şub 12, 2021 2:56 pm
İletişim:

Büyü Belirtileri Nelerdir?

Mesaj gönderen Müneccimbaşı »

Genellikle manevi alanda yapılan uygulamalarda büyü belirtileri, büyünün yapılış amacına göre değişiklik göstermektedir. Bilindiği üzere kadim büyü kitaplarından günümüze kadar gizli saklı kalmayı başararak gelen kara büyüler, pek çok farklı şekilde ve ritüelde icra edilebilmektedir. Bu nedenle büyünün yapılış uygulamaları, yapılış amacı ve büyü etkisinin yönlendirildiği kişinin manevi dünyası gibi faktörler büyünün belirtilerini de değiştirmektedir. Büyü belirtileri her ne kadar büyünün amaçlarına göre değişse de en bilinen belirtiler şunlardan oluşmaktadır:

Üzerinde büyü olan kişinin yaşamında görülen köklü değişiklikler. (Sevdiğinden ayrılma, zenginken fakir duruma düşme, aile ve akraba bağlarının kopması, kariyerinde dibe çökme, işsiz kalma, el atılan işlerden sonuç alamama vb.)
Üzerinde büyü olan kişinin ruhsal yönden büyük bir hezeyan içine girmesi (mutluluğu kaybetmesi, yaşam sevincini yitirmesi, hiçbir şeyden keyif ve zevk alamama)
Üzerinde büyü olan kişinin bedensel hazların tükenmesi (güzel bir manzaradan veya müzikten keyif almama, yiyeceklerden tat alamama, uyuyamama, cinselliğe karşı aşırı ilgisizlik)
Üzerinde büyü olan kişinin gaipten sesler duyması ve görseller görmesi (kafasının içinde birinin konuştuğunu duyma, duvarlarda ve zeminlerde aniden beliren geometrik cisimler, gece karanlığında parlak çizgiler ve ışıklar görme)
Üzerinde büyü olan kişinin vücudunda hissedilen fiziksel değişimler (tırnakların geç uzaması, saçların geç uzaması, dökülmesi, gözde çapaklanmaların artması, kişinin nefesinin kokması, deri üzerinde beliren sebepsiz lekeler, çizikler ve pislikler)
Üzerinde büyü olan kişinin sağlık durumunda bozulmalar meydana gelmesi (nedensiz yere başlayan ve vücutta sürekli yer değiştiren ağrılar, kesintisiz bağ ağrısı, kulakta çınlama veya su sesi işitme, görmede bozukluk, fiziksel gücün tükenmesi ve yorgunluk)
Üzerinde büyü olan kişinin uyku düzeninin bozulması (uyuyamama, aşk büyüsü varsa sürekli rüyada aynı kişiyi görme, rüyada cinsel tacize uğrama, kabus ve karabasan görme)
Bunların yanı sıra büyünün varlığı bulunulan mekandan da anlaşılabilir. Büyünün tesirli olduğu ev, iş yeri gibi mekanlarda daima karanlık ortam ve kasvetli bir hava vardır. Birçok büyü uzmanı büyünün bulunduğu ortama girer girmez buraya sinmiş “koku”dan büyüyü tespit edebilmektedir. Fakat sembolik bazı verilerle bu ortamlarda büyünün varlığını tespit etmek uzmanlık gerektiren epey zor bir uğraştır. Büyü yapılan ortamlarda rutubet kokusu vardır. Normal rutubetten farklı olarak havada acımsı bir koku sezilir. Büyü yapılmış bir ortamın ışıklandırması ne kadar iyi olursa olsun karanlık her zaman aydınlıktan daha baskındır. Aynı durum havalandırma için de geçerlidir. Kesif ve insanı rahatsız eden hava da büyü belirtisi olarak kabul edilebilir.

Ayrıca, kendisine büyü yapılan kişiye karşı ev hayvanlarının bütün davranışları değişir. Kendisine büyü yapılan bir kişinin çevresinde bulunan ev hayvanlarının saldırganlığı artar. Bazen de bu hayvanlar büyülenmiş kişi ile aynı ortamda bulunmaktan ötürü müthiş rahatsızlık duyar. Bilindiği gibi hayvanlar ile insanların algı eşikleri birbirinden farklıdır. İnsanın duymayacağı sesleri duyabilir, insanın fark edemeyecekleri kokuların ayrımına varabilirler. Hayvanların deprem gibi bazı doğal afetleri önceden hissetmelerinin sebebi de bu belirtilen özellikleridir. Hayvanlar, insana büyü yapıldığında da aynı biçimde deyim yerindeyse ” erken uyarı sistemi” gibi görev üstlenmektedir. Yani evcil hayvanların bir kişiye karşı anormal davranışlar sergilemesi büyü belirtisi olabilmektedir.

Kendisine büyü yapılmış birisinin yanında Kuran okunduğunda kişi çok huzursuz ve tedirgin olmaktadır. Yüzyıllardan beri büyü bozmak için okunan Kuran sureleri vardır. Gerçekten de Felak suresi ile Tarık suresi okunduğunda en tesirli büyülerin dahi hiçbir hükmü kalmamaktadır. Kuran, Allah kelamıdır ve bu nedenle her türlü büyünün ve tılsımlı sözcüğün çok üstünde bir etkiye sahiptir. Kendisine büyü yapılmış kişi Kuran okunan bir ortama girdiğinde oldukça huzursuz olmaktadır. Fakat bu huzursuzluk, kısa bir süre sonra yerini huzura bırakacaktır. Çünkü Kuran ayetleri büyüyü kesin bir şekilde bozacak ve kişiye manevi güç verecektir.
Cevapla