Akrep Burcu ve Özellikleri

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Müneccimbaşı
Site Admin
Mesajlar: 138
Kayıt: Cum Şub 12, 2021 2:56 pm
İletişim:

Akrep Burcu ve Özellikleri

Mesaj gönderen Müneccimbaşı »

Sembolü: Akrep
Elementi: Su
Niteliği: Sabit
Yönetici gezegeni: Plüton (gücün ve yenilenmenin gezegeni)
Renk: Kırmızı, Bordo, Siyah
Gün: Salı
Uğurlu sayılar: 8, 11, 18, 22
Uğurlu taşları: Yakut, Opal, Lal
Vücutta tekabül ettiği yer: Genital organlar,
Olumlu özellikleri: Sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi, disiplinli, dikkatli
Olumsuz özellikleri: Kindar, asıl niyetini gizleyen, herkese karşı güvensiz
En sevdiği şeyler: Gizemlilik, tehlike havası, underground müzik, tıbbi bitkiler, lateks veya deri kıyafetler
Nefret ettiği şeyler: Basit insanlar, samimiyetsizlik, özel sorular, başkasının evinde yaşamak zorunda olmak
Gizli tutkuları: Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek, tam bir kontrole sahip olmak.
Güçlü yanları: Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut
Zayıf yanları: Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik

Akrep burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Akrep burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Boğa, Aslan ve Kovadır. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürürler.

Akrep burcu su elementine bağlı üç burçtan biridir (diğerleri Yengeç ve Balık’tır). Akrep Zodyak’ın ikinci su burcudur. Görevi kendisinin ve başkalarının duygularını güçlendirmek ve kalıcı hale getirmektir. Diğer su grubu burçları gibi akrep de duyguları deneyimlemek ve ifade etmek için yaşar ancak duygulara çok önem verse de dışarıdan belli etmemesi ile diğer su gruplarından farklıdır. Akrep burcunun pek çok sırrı vardır ve daima sırlarını başkalarından saklayarak yaşar.

Akrep burçları tutkulu ve iddialı kişilerdir. Gerçeği öğrenene kadar araştırmak en belirgin özelliklerindendir. Kararlı ve belirleyicidirler. Gerçeğin daima farkında olan ve hayallerden ziyade hedeflere odaklanan akrepler evrenin kurallarını çok iyi bilirler. Bu nedenle başkaları tarafından genellikle sert ve şiddetli bulunurlar ancak bu gerçekçi tutum onlara doğal bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan liderlik özelliği verir.

Akrep burcu belki de en yanlış anlaşılan ve en gizemli burçlardan biridir. Doğaları gereği kapalı kutu olan bu burç, genelde yüzleşmeye cesaret edemediğimiz karanlık ve saklı yerlerimizle karşılaştırır bizi. Yaşam, ölüm ve yeniden doğuşun burcu olan Akrep burcunun enerjisi hayatın bu döngülerini kucaklar ve sürekli olarak kendini dönüştürerek yeniden üretir. Akrep burcu dört farklı şekilde vücut bulur: paylaşmayı sevmeyen, zehirli akrep şeklinde; kaygan, büyüleyici ama ölümcül yılan şeklinde; delici bakışlarıyla etrafı ve avını izleyen kartal şeklinde; son olarak da sürekli yanan ve her şeyi gören, küllerinden doğan Zümrüdüanka kuşu şeklinde. Akrep burcu gezegen geçişi sırasında yoğun duygularla ve yoğun bir enerjiyle uğraşırken bulabiliriz kendimizi. Akrep enerjisinin özü çekici, tutkulu, sadık, koruyucu, akım belirleyici, kontrolcü, güçlü, karizmatik, dikkatli, şifalı, psişik ve cesur olmaktır. Öte yandan negatif Akrep enerjisi de takıntılı, aşırı sahiplenici, kıskanç, ketum, kindar, acımasız, içten pazarlıklı ve manipülatif olabilir.

Akrep burcu kadını

Akrep burcu kadını – Aşk

Daima sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir. Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşindedir. Aradığını bulduğu an uzun yıllar partnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile sizinle paylaşacaktır

Akrep burcu kadını – Cinsellik

Akrep kadını Zodyak’ta belki cinselliği en fazla önemseyen burçtur diyebiliriz. Aradığını bulana kadar cinselliğe yanaşmayabilir de, rastgele pek çok cinsel ilişkiye girebilir de. Her halükarda cinsellik onun için hem bedensel, hem düşünsel bir aktivitedir. Oyuncu, her türlü fanteziye açık, zengin bir cinsel dünyası vardır.

Akrep burcu kadını – İlişkiler

Çoğu Akrep kadını aşkın hayatta bir kez karşısına çıkacağına inanır, o şanslı kişiyi bulduğunda her haliyle sever ve uzun yıllar boyunca kopamaz. Bu nedenle bazen Akrep kadınının hayatı tüm gerçekliğiyle kabullenme becerisi aşk konusunda başını ağrıtabilir. Yanlış ilişkilere saplanıp uzun yıllar kendine eziyet çektirebilir.

Akrep kadını arkadaşlık ilişkilerinde iyidir. Haddini aşmaz, duracağı yeri iyi bilir. Elinden geldiği durumlarda yardımı esirgemez. Ancak kendisi ufak tefek şeyler için yardım istemeyecek, en doğru anı bekleyecek, belki de o an hiçbir zaman gelmeyecektir. Buna bir çeşit “Godmother” durumu da denilebilir. İnsanların kendisine minnet borcu hissetmesini sever. Arkadaşlık ilişkilerinde düzeyli olduğu için çok sayıda arkadaşı vardır.

Akrep burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Akrep burcu kadını kendine yetebilmeyi sever. Kendine yetemezse başkalarının özel alanına müdahale etmesinden korkar. Çok fazla maddi beklentisi yoktur. Üretmeyi ve dönüştürmeyi bilir. Tutumludur. Hayatı ciddiye almayan, gevşek ağızlı insanlardan ve kendisi ve yakın çevresi için tehdit oluşturabilecek kişilerden hoşlanmaz. Böyle kişileri hayatına sokmamak için gayret gösterir.

Akrep burcu kadınına ne hediye alınır?

Akrep burcu kadını kendisiyle ilgilenildiğini ve kadın olduğunun hissettirildiği parfüm, iç çamaşırı, çiçek vb hediyelere bayılır. Eğer akrep kadını arkadaşınız ise her zaman kullanabileceği deri bir kemer, bir cüzdan, kullanışlı bir gömlek, şık bir duvar aynası hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz.

Akrep burcu erkeği

Akrep burcu erkeği – Aşk

Akrep burcu erkeği kadınına göre aşka daha açıktır ve özellikle gençlik döneminde yaşayabileceği kadar fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya çalışır. Cazibelidir. Sözel zekası gelişmiş olan Akrep erkeği edebiyat ve sinema sevgisi, yerinde imalar ve komplimanlar yaparak karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilir. Aşık olursa uzun yıllar sadık kalır. Bazen takıntılı ve şüpheci davranışları olabilir. Partnerinin üstüne fazla düşerek bezdirebilir.

Akrep burcu erkeği – Cinsellik

Akrep burcu erkeklerinin – ters bir yıldız etkisi altında kalmadıysa – tüm diğer su grubu üyeleri gibi libidosu yüksektir. Partnerine zevk vermekten hoşlanır. İlişkilerinde tecrübeli ve olgun rolüne bürünmeyi sever.

Akrep burcu erkeği – İlişkiler

Akrep burcu erkeğinin tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı dünyalardan kişilerle tahmin edemeyeceğiniz kadar karmaşık ilişkileri bulunabilir. Bu hem aşk hem arkadaşlık için geçerlidir. İlişkileri üzerine konuşmayı sevmez. Gizemli bir hava yaratmayı iyi bilir ve bundan beslenir.

Akrep burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Akrep burcu erkeği kimseyle paylaşmasa da “ünlü olma, herkesçe bilinme, bir eser bırakma” isteğini şiddetli bir şekilde hisseder. Bu nedenle önemli insanlara yakın olmaya çalışır. Tıpkı Akrep kadını gibi kendi yağında kavrulmayı sever. Kendisini itibarsızlaştıran veya çok fazla sorgulayan insanlardan hoşlanmaz ve onları hayatına sokmamak için gayret gösterir.

Akrep erkeğine ne hediye alınır?

Sevdiği bir romanın ilk baskısı, yıllanmış kaliteli bir şarap, farklı bir mekanda akşam yemeği onu fazlasıyla mutlu edecektir. Günlük hayatta kullanabileceği saat, cüzdan, kemer, gömlek gibi hediyeler de iş görür. Önemsendiğini hissetmek akrep erkeğini mutlu etmek için yeterlidir.

Akrep burcunun en iyi anlaştığı burçlar

Akrep – Yengeç uyumu

Farklılıkları birbirini tamamlar. Akrep’in güçlü doğası yumuşak tabiatlı Yengeç’in kendini güvende hissetmesini sağlar. Yengeç’in sadakat ve sevgisi ise akrebin kıskanç doğasını dengeler. Evlilik için iyi bir birlikteliktir.

Akrep – Oğlak uyumu

Oğlak’ın sabır ve gayreti Akrep’in araştırma becerisini destekler. Akrep’in güvenliğe verdiği önem Oğlak için vazgeçilmezdir. Ancak bu birlikteliğin bekası için Oğlak’ın Akrep’in hükümranlığına zaman zaman boyun eğmesi gerekebilir. Cinsel açıdan çok yüksek uyum söz konusudur.

Akrep – Balık uyumu

Balıklar Akrep’in öne çıkma tutkusunu olumlu karşılar. Akrep ise nezaketiyle Balık’ın kalbini fetheder. Akrep de Balık’ın karasızlık eğilimini telafi edecektir.

Akrep burcunun anlaşamadığı burçlar

Akrep – Terazi uyumu

Büyük bir çekim ile başlayan ilişki Akrep’in kıskançlığı ve Terazi’nin ele avuca sığmazlığı nedeniyle hüsrana uğrayabilir. Terazi’nin “kıvrıl ama kırılma” felsefesine karşılık Akrep’in sertliği çatışma yaratır.

Akrep – Aslan uyumu

Her iki burç da son derece güçlü ve baskındır. Karşılıklı övgü ve hayranlık bir süre sonra iktidar mücadelesine dönüşebilir.

Akrep – İkizler uyumu

Akrep özel alanına çok düşkün bir burçken İkizler başkalarıyla iletişimde bulunmadan yaşayamaz. İkizlerin uçarılığı ve esnekliği ile Akrep’in sert ve sabit mizacı çatışmaya mahkumdur.

Belirsizler

Akrep – Akrep uyumu

İki Akrep arasındaki benzerlik bir nimet de lanet de olabilir. Tutkulu ve iyi bir cinsel yaşam vaadeden bir ilişki olmasına karşılık bir süre sonra güç mücadelesi ilişkide yıpranmaya sebep olabilir.

Akrep – Boğa uyumu

Zıt burçlar olan Akrep ve Boğa’nın hayata ve ilişkilere bakışı birbirine oldukça benzer. Ancak her iki burcun inatçı, sert ve esnek olmayan tabiatı ilişkinin devamında sorun yaratabilir.

Akrep burcuna uygun meslekler

Akrep burcu insanları zeki, idrakli ve çalışkandır. Yüzeysel durumlarla ya da aptal insanlarla karşılaştıklarında zor insanlara dönüşürler. Dikkat çekici şeylerden uzak sessiz çalışma ortamlarını severler. “Burcu ya da yükseleni Akrep olanların polis, dublör, dedektif, psikolog, analist, dalgıç, laborant, terapist, borsacı, polis, borsacı, yargıç olmaları ve bundan keyif almaları muhtemeldir.”

Akrep burcu ünlüler

Hillary Clinton,
Katy Perry,
Leonardo Di Caprio,
Bill Gates,
Kris Jenner
Kendall Jenner,
Calvin Klein, Shailene
Julia Roberts,
Katy Perry,
Emma Stone,
Theodore Roosevelt,
Sylvia Plath,
Fyodor Dostoevsky,
Voltaire.
FrankJScott
Mesajlar: 1680
Kayıt: Prş Tem 29, 2021 9:32 pm

Cool US Standard Products Details

Mesaj gönderen FrankJScott »

In reply to the lady inquiring about us standard products facebook marketplace st catherines hospital garden, us standard products facebook iniciar sesión youtube kids, us standard products facebook iniciar sessão finanças pessoais, I highly recommend this updated US Standard Products forum or us standard products linkedin profile summary length times, us standard products facebook iniciar sessão microsoft word, us standard products facebook iniciar sesión o, us standard products linkedin logo icon plus coaching, us standard products linkedin sales navigator features socks, and don't forget this updated US Standard Products advice alongside all us standard products facebook iniciar sesión con, us standard products PPE mask, us standard products facebook marketplace scams google voice, us standard products linkedin logo icon ideas for powerful female, us standard products ppe mask images protective mask images clip, and don't forget this top rated US Standard Products url which is also great. Also have a look at this high rated US Standard Products link alongside all us standard products linkedin signature image marietta, us standard products linkedin sales navigator training portal, us standard products facebook iniciar sesion gmail, us standard products ppe mask png clipart drawing of puppies, us standard products linkedin background, and don't forget this awesome US Standard Products tips alongside all us standard products facebook home, us standard products linkedin learning corporate login page, us standard products linkedin salesforce header image, us standard products facebook marketplace vehicles rvs for sale, us standard products ppe mask images coronavirus pats peak, alongside all cool US Standard Products tips which is also worth a look. I also suggest this great US Standard Products info and don't forget us standard products ppe mask coronavirus p95 reviews on noom, us standard products ppe mask images covid-19 patients, us standard products ppe mask images covid-19 posters, us standard products linkedin salesforce header in excel, us standard products linkedin background, and don't forget this cool US Standard Products forum as well as us standard products facebook marketplace cars cleveland, us standard products linkedin backgrounds leadership traits, us standard products ppe mask images covid, us standard products ppe masks drinking sayings quotes, us standard products linkedin profile url what is my, and don't forget high rated US Standard Products details which is also great. Finally, have a look at this awesome international humidors for transportation systems tips for good measure. Check stanfasttips and more Best ISO Standard Update Details ad67cac
Cevapla